Aydın KYK Kız Yurdunda Yaşanan Facianın Ardından Üniversitenin Yaptığı Açıklamaya Tepki Yağdı

Dün akşam Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda, içinde 16 öğrencinin bulunduğu asansörün düşmesi sonucu 1 öğrenci hayatını kaybetti. Aydın Valisi Yakup Canbolat ‘asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini’ açıkladı, sayısız tepki geldi. Bir açıklama da hayatını kaybeden öğrencinin okulu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden geldi. Ancak bu açıklama da tepkilere neden oldu. Detaylar ?

Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelen asansör kazasında bir öğrenci hayatını kaybetti, 15 öğrenci yaralandı.

Aydın Valisi Yakup Canbolat’ın asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini söylemesi tepkilere neden oldu.

Fakat asansör ile ilgili problemlerin uzun bir süredir yaşandığı ve birçok yere birçok şikayetin iletilmesine rağmen önlem alınmaması üzerine öğrenciler protestoya başladı.

Bu korkunç ihmal sonucu yaşamını yitiren öğrenci için taziye mesajı yayımlayan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin açıklaması tepkilere neden oldu.

Zeren Ertaş isimli öğrencinin kurban gittiği asansör ihmalkarlığından ‘elim kaza’ olarak bahsedilmesi öğrencilerden tepki aldı.

Tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x