Büyükşehir Demre Gökyazı’da içme suyu hatlarını yeniliyor

 

Büyükşehir Demre Gökyazı’da

içme suyu hatlarını yeniliyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’nin Gökyazı mahallesinde içme suyu hattı yenileme çalışmalarına başladı. Mahalle sakinleri çalışmanın tamamlanması ile sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşacak.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre ilçesine bağlı Gökyazı mahallesi Atatürk caddesinde içme suyu hattı yenileme çalışmalarına başladı. Eskidiği için sık sık arıza yapması sebebiyle yenilenecek olan önceki boruların yerine 2000 metre uzunluğunda 225’lik polietilen borular koyulacak. 15 gün içerisinde tamamlanması planlanan çalışmaların ardından, su hattı tekrar kullanılmaya başlanacak. Çalışmalarla birlikte halkın temiz ve sağlıklı suya kavuşması sağlanacak. 

HALK TEMİZ VE SAĞLIKLI SUYA KAVUŞACAK

Demre ASAT Şube Müdürü Ümit Kolak, bölgede çok fazla içme suyu arızası olduğunu, halkın boruların yenilenmesi yönünde bir talebinin olduğunu söyledi. Kolak, “Çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayıp, halkı biran önce temiz ve kesintisiz suyla buluşturmayı planlıyoruz.” dedi. 

“ARTIK SORUN YAŞANMAYACAĞI İÇİN MUTLUYUZ”

Demre Gökyazı Mahalle Muhtarı Sezai Tekeli, “Boruların eski olması nedeniyle sık sık arızalar yaşıyorduk. Su kesintileri ve yollarda su taşmaları oluyordu. ASAT ekipleri arızalarla ilgileniyordu ama artık boruların değişmesi gerekiyordu. Bu talebimizi Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdik. Onlar da bir an önce çalışmalara başladı. Bundan sonra sorun yaşamayacağımız için mutluyum. Kendim ve mahallem adına Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x