8 Yıl Sonra Hareket Etti! Bitcoin Ağında Neler Oluyor?

Kripto para dünyasında bir Bitcoin hareketi son derece dikkat çekiyor. Rakam 144 milyon doların üzerinde olunca dikkat çekmesi doğal. Üstelik hareket sekiz yıl aradan sonra gerçekleşiyor. Peki bu hareketin ardında neler var? Detaylara bakalım.

Devasa Bitcoin hareketi

Kripto para meraklıları, 144 milyon dolar değerindeki yaklaşık 4.800 Bitcoin BTC’nin hareketine bakıyor. Kısa bir süre önce uzun süredir faal olmayan Abraxas darknet piyasasından kaynaklanan uyku halinden çıkması nedeniyle merak içinde. Bu ani ve önemli hareket, kripto topluluğunun ilgisini çekti. Diğer taraftan bu eylemlerden sorumlu varlık etrafında dönen sorularla birlikte zihinleri meşgul ediyor.

İlginç bir şekilde, darknet piyasasının Kasım 2015’teki kötü şöhretli çıkış dolandırıcılığından bu yana bir ilk gerçekleşiyor. Uykuda olan bu büyük miktarda Bitcoin aniden hayata döndü. Varlığın bu fonları konsolide etmekle kalmayıp, aynı zamanda bunları bir BTC mikserine yatırmak gibi alışılmadık bir adım attığı görüldükçe gizem derinleşiyor.

Grafik her şeyi açıklıyor

Bu grafik, bu ilgi çekici hareketlere dahil olan adreslerden birini canlı bir şekilde gösteriyor. Bu eylemlerin ardındaki nedenler gizemini koruyor. Ayrıca kripto analistleri ve meraklıları bu esrarengiz gelişmeyi yakından takip ediyor. Kripto para piyasası beklenmedik hareketlere yabancı değil, ancak bu kadar önemli miktarda Bitcoin’in, özellikle de kötü şöhretli bir geçmişe sahip bir darknet piyasasından yeniden canlanması dikkat çekiyor. Ayrıca topluluk içinde spekülasyon ve merak uyandırdı.

Bu büyük Bitcoin hareketinin arkasındaki varlık niyetini açıklayacak mı? Yoksa gizemini koruyacak mı? Bunu sadece zaman gösterecek ve kripto dünyası bu gelişmeyi büyük bir ilgiyle izliyor. Diğer taraftan Abraxas darknet piyasasına bağlı uzun süredir kullanılmayan bir adresten ani hareketle ilgili bundan sonraki süreç merak konusu olacak.

Kripto para piyasası bu tür olaylara yabancı değil

Kripto para piyasası beklenmedik olaylara yabancı değil elbette. Ancak, bir darknet piyasasının geçmişinden önemli miktarda Bitcoin’in yeniden canlanması nadir ve büyüleyici bir olay. Kripto topluluğu bu gelişmeyi yakından izliyor. Konuyu ayrıca ünlü Blockchain gazetecisi Wu Blockchain’de yer verdi. Ayrıca gelişmeyi takipçileriyle paylaştı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu önemli olay kripto para dünyasında fonların basıl takip edildiğini göstermesi açısından ilginç. Diğer taraftan yakın takip bu önemli Bitcoin hareketinin ardındaki gizemi çözmeyi amaçlıyor. Ayrıca daha geniş kripto ortamı üzerindeki etkilerini de gösterme amacında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x